CiddiGazete- ASKİ Sporlu milli güreşçiler Taha Akgül ve Rıza Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete ASKİ Sporlu Akif Canbaş, Ferhat Binici, Atakan Yüksel, Süleyman Atlı, Soner Demirtaş, Ali Cengiz, Selçuk Can, Cavit Acar ve Murat Fırat da katıldı.

Ankara'da 9 bin 47 ton mandalina tüketildi Ankara'da 9 bin 47 ton mandalina tüketildi

YAVAŞ: ÇOCUKLAR İÇİN ROL MODEL OLMALARI ÖNEMLİ

Ziyarette bir değerlendirme yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Öncelikle tebrik ediyorum. En son çocuklara yönelik yapılan çalışmalarda, ağabeylerinin başarıları onları da özendirecek. Hem Ankara'nın hem de ülkemizin adını bütün dünyaya duyurmaya devam edecekler. Özellikle çocuklar için rol model olmaları önemli. ASKİ'de rol model çok" dedi.

Ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşların moral bulacağı şeylere çok ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Yavaş, "ASKİ Spor Kulübümüz ve güreşçilerimiz fazlasıyla başarıyorlar. Olimpiyatlara kadar birkaç tane güreş var. Çok çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum sizi. Kulüp yönetiminden tutun antrenörlerimize kadar, hepinizden Allah razı olsun. İnşallah başarılar bizimle olsun" diye konuştu.

RIZA KAYAALP: ASKİ SPOR BİZE BÜYÜK DESTEK VERDİ

Şampiyon güreşçi Rıza Kayaalp de "Bu büyük başarıyı tekrardan ülkemize ve Ankara'mıza kazandırdığımız için mutluyum. Bize verilen değerin, bize sunulan imkânların karşılığını verebilmek benim büyük amacım hedefim demişimdir. ASKİ Spor Kulübü'müz büyük destekler verdi bize, büyük imkânlar sağladı ve bizden sadece başarı istedi. 11 kez Avrupa'da, 5 kez dünyada, 3 kez de olimpiyat madalyası kazandırdım. Sağ olsun Mansur Başkan bizleri bugün yeni şampiyonluğumuzdan dolayı kabul etti ve tebrik etti" ifadelerini kullandı.

TAHA AKGÜL'ÜN GÖZÜ OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞUNDA

ASKİ Sporlu Taha Akgül ise şunları söyledi: "Biz öncelikle milletimizi temsil ediyoruz. Bayrağımızı dalgalandırıyoruz. 12 senedir Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor'dayız. Kulübümüzün bizim üzerimizde emeği çok. Şu an Mansur Başkan'ımız sağ olsunlar bize çok büyük destek veriyorlar. Kulüp başkanımız Yüksel Aslan, genel koordinatörümüz Abdullah Çakmar sağ olsunlar kulübümüze gerçekten çok büyük destekleri var. Benim 3. dünya şampiyonluğum oldu bu. Gerçekten benim için çok önemliydi çünkü en son 2015 yılında dünya şampiyonu olmuştum. Yedi sene sonra tekrardan bir şampiyonluk kazandırmış oldum. Bundan sonra da olimpiyatlara çok az kaldı. Bu süreçte bir Avrupa bir dünya şampiyonası daha yapılacak. İnşallah o iki şampiyonada da şampiyon olup, olimpiyata yine aynı şekilde dünya şampiyonu olarak girmek istiyorum."