Yerel seçimlerde ülkücü tavır

Yazarımız Ali Çelik, 31 Mart'ta ülkücülerin nasıl bir tavır sergilemesi gerektiğini kaleme aldı

Yerel seçimlerde ülkücü tavır

CİDDİGAZETE

31 Mart seçimlerinin hiç şüphesiz kilidini "ülkücü" seçmen kitlesi çözecek. Yoğunlukla MHP ve İYİ Parti tabanında yer alan ülkücüler, acaba liderlerinin imzaladığı "ittifak" mutabakatlarına ne kadar uyacak? Yazarımız Ali Çelik, ülkücülerin 31 Mart'ta nasıl bir tavır sergilemesi gerektiğini anlattı...

İŞTE ALİ ÇELİK'İN O YAZISI:

Yerel seçimlerde ülkücü tavır

Şüphesiz ülkücü hareket, bugünlere kolay gelmedi. Dünyanın hiçbir ülkesinde, milliyetçilere reva görülmeyen zülümler, Türkiye’de Türk milliyetçilerine reva görüldü. Bugün geldiğimiz noktada, belki geçmişte çekilen çilelerden çok uzağız ancak manevi ızdırabımız bitmek bilmedi.

İttifaklar sistemine geçmemizle beraber, karşımıza ilginç bir tablo dikiliverdi. Bazı şehirlerin ve ilçelerin AK Parti ya da CHP’ye bırakılmasıyla ülkücü seçmenin kafasında “Şimdi ne yapacağız?” sorusu belirdi.

Bize göre yapılması gereken şudur:

Nerede bir ülkücü aday varsa, partisine bakmadan o ülküdaşımız desteklenmelidir. Partilerin hükmünün kalmadığı bu dönemde, ülkücü adayların mümkün olduğunca iş başına gelmesi sağlanarak, gelecek yıllarda meydana gelebilecek değişimlerde mümkün olduğunca çok ülkücü belediye başkanı görev başında olmalıdır.

Örneğin; Ankara’da Mansur Yavaş’ın kazanması çok ama çok önemlidir. Mansur Yavaş’ın şu an tek kimliği ülkücülüktür. Mansur Yavaş Ankara’yı kazanırsa, herhangi bir parti değil; bir ülkücü seçimi kazanmış olacaktır.

Mansur Yavaş örneğini verdik ama Türkiye'nin diğer yerlerinde de durum aynıdır.

Sonuç olarak: İttifak ruhu, ittifak şartları, ittifak anlaşmaları biz ülkücüleri değil; partilerin genel başkanlarını bağlamaktadır. Ülkücülerin ittifakı ise yine parti gözetmeksizin ülküdaşlarıyla olmalıdır.

Ülkücü irade hiçbir partinin ipoteği altında değildir. Bu iradeyi geleceğe taşımak ise bize mazinin yüklediği önemi bir görevdir.

Unutmayalım:

Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan

Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan!

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER