Rektörden, Atatürk'e saygısızlığa garip savunma!

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Abdullah Akın’ın, “1924’te camiler genelev yapıldı” açıklaması büyük tepki çekti

Rektörden, Atatürk'e saygısızlığa garip savunma!

CiddiGazete- Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Abdullah Akın’ın, “1924’te camiler genelev yapıldı” açıklaması büyük tepki çekti. Adalet Bakanlığı ve İlahiyat Fakültesi Dekanlığı Abdullah Akın için soruşturma başlattı. Atatürk’e ve dönemin yaşayanları için hakaret dolu ifadeler kullanan Abdullah Akın’ı üniversite istemediklerini belirten CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, bu talebi dile getirmek için 18 Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer’i ziyaret ettiklerini söyledi.

"BUNUN ADI SOYTARILIK"

İsmet Güneşhan, Halk TV’de katıldığı programda şu ifadeleri kullandı: “CHP örgütü olarak rektör Yücel Acer’i ziyaret ettik. Atatürk’e aleni hakaret eden bu kişinin ivedilikle üniversiteden alınmasını talep ettik. Sadece üniversiteyle değil, kentle de ilişkisinin kesilmesini istedik. Ancak rektörden duyduklarımız bizi bir kez daha şaşırttı. Kaçamak cevaplar veren rektör Yücel Acer, Atatürk döneminde camilerin genelev yapıldığı iftirasının ‘akademik özgürlük’ olduğunu söyledi. Bunun adı akademik özgürlük değil, en hafif tabirle soytarılıktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 03:29
YORUM EKLE